Aktuality

6.9.2020 – Boj na dvou frontách

V neděli 6.9. jsme se zúčastnili prvních turnajů po coronavirové pauze. U13 a U21 se vydali na krajský pohár do Čáslavi a U11 s U15 na polabskou ligu do Nového Bydžova.

V Novém Bydžově se nejvíce blýskl v U11 Filip Triner. Ve své váhové kategorii sice soupeře neměl, ale mimo soutěž dokázal porazit oba dva své soupeře z vyšší váhové kategorie a potvrdil tím své 1. místo.

Na 3. místě se v U15 umístil Pravoš Novák. Pravoš se po 2 výhrách dostal do semifinále, kde bohužel úspěšný nebyl a byl nucen jít k zápasu o bronz. Ten byl ale plně v jeho režii a domu si tak odvezl bronzovou medaili.

Těsně pod stupni vítězů skončil v U11 Šimon Fabián. Šíma po vítězství ve skupině postoupil v pozici jedničky do KO pavouka. V něm dokázal po výhře projít do semifinále. V něm úspěšný nebyl, a tak byl jeho posledním zápasem zápas o bronz. Ten byl dlouhou dobu vyrovnaný, ale bohužel v něm byl soupeř šťastnější a Šíma se tedy musel spokojit s nepopulárním 5. místem.

 

Na čáslavské tatami se ve stejný den představilo celkem 15 našich závodníků (13x U13, 2x U21). Pro kategorii U13 to byl 2 ze 3 turnajů, pomocí kterých se mohou kvalifikovat na PČR.

Zlato si z Čáslavi odvezly Kája Rydvalová (5/0), Adélka Pospíšilová (4/0) a Danča Čuříková (1/1).

Nejvíc vyhraných zápasů měla na svém kontě Kája Rydvalová. Ta po 3 vyhraných zápasech přidala v následném pavouku další 2 výhry, díky kterým ovládla 44tku. V zápasech předváděla vyrovnané výkony. Dokázala propojit pohyb s dobrou kumi katou (bojem o úchop) a zaskočit soupeřky chvaty do obou stran.

Po 4 výhrách se ze zlata radovala i Adélka Pospíšilová. Áďa potvrdila post krajské jedničky na výbornou. Díky své agresivní kumi katě (boji o úchop) nedávala soupeřkám moc šancí se chytit a dokázala ji využít pro vytvoření prostoru pro svůj útok. Díky tomuto prvnímu místu má již postup na přebor ČR jistý.

Poslední naši zlatou medaili si odvezla domu Danča Čuříková. Danča sice ve svém úvodním zápase brzy prohrávala, avšak z jejího následného tlaku si soupeřka musela pomoci zakázanou technikou, a níž dostala hansoku make (červenou kartu) a vítězství v zápase připadlo Danče. Druhý zápas museli rozhodnout až rozhodčí, kteří se přiklonili na stranu Dančiny soupeřky. Z celkového porovnání vyšla Danča nejlépe a odvezla si domu zlato.

Druhá místa vybojovali Tomáš Pikora (1/1),  Vanesa Bauerová (1/2) a Zuzka Šandová (1/1).

Tom ve váze do 73kg kategorie U21  (juniorů) měl ostrý již svůj úvodní zápas, který byl dlouho vyrovnaný. Tom ho na svou stranu překlopil až v půli 10 minuty zápasu, kdy chvatem o goshi dokázal bodovat a ukončit tak golden score. V dalším duelu na něm byla znát únava a zápas s kralupským soupeřem prohrál.

Vaneska v první zápas ztratila rychle a v dalším stejně rychle zvítězila. V posledním zápase byla aktivnější, ale nepodařilo se jí dotáhnout nástupy do chvatů a tak se soupeřce podařili kontrachvaty, kterými ji porazila. Ve vyrovnané tabulce jí na celkové druhé místo dopomohlo při shodném počtu vítězství a pomocných bodů rozvažování.

Zuzka se v prvním utkání jen ztěžka prosazovala po dlouhé pauze. I ona úvodní zápas prohrála, ale podařilo se jí po boji porazit další z našich závodnic Álu Šílenou, čímž si zajistila stříbro.

Třetí místo pro benešovské barvy vybojovali David Miloš (3/1), Anička Vynšová (1/2), Áďa Rabiňáková (1/2), Honza Koreš (0/2) a Ála Šílená (0/2).

Jedinou naši medaili z mužské výpravy U13 vybojoval David. Ten z úvodního vyrovnaného boje vyšel poražen, avšak dvěma rychlými výhrami v repasáži se probojoval k utkání o bronz. To bylo vyrovnané, kdy se oba závodníci po celý zápas snažili o chvaty a neustále útočili, avšak bez bodované techniky. Na konci zápasu se rozhodčí přiklonili na Davidovu stranu a David tak získal 3. místo.

Bronz si domu odvezla i Anička Vynšová. Ta byla v bohužel úvodním zápase po nepřipravené technice okontrována a zápas ztratila. V dalším byla stejně rychle úspěšná a čekal ji boj o stříbro. Ten byl dlouho nerozhodný, ale po nedotaženém nástupu byla Anička hozena a obsadial tak 3. místo.

Stejně jako Anička dopadla i Áďa. Ta svůj první zápas vyhrála krásným kouchi gari, kterému zatleskala většina diváků u tatami 3. V dalších zápasech byla jen těsně poražena a získala tak 3. místo.

Na Ále byla bohužel znát zápasový deficit a na své 2 soupeřky tentokrát nestačila. 

Honza se na závodní tatami objevil po delší době a pauza na něm byla také znát. Svůj úvodní zápas sice prohrál, ale v druhém byl svému kladenskému soupeři vyrovnaným soupeřem. Zápas

Pod stupni vítězů skončili Vojta Kopřiva 4 (2/3), Honza Černota 7 (1/2), Aleš Fabián 7 (1/2), Kuba Hoke 5 (0/4). Všichni na tatami předvedli bojovný výkon, ale bohužel to na „bednu“ tentokrát nestačilo.

Před posledním kolem kvalifikace U13 na PČR, které se uskuteční 3.-4.10. v Kralupech nad Vltavou, se naši závodníci vedou dobře a věříme, že to bude dále pokračovat.

 

JP + AP

 

Vysvětlivky:

k číslům v závorce > (vyhrané/prohrané zápasy)

PČR = Přebor České republiky